2013 metai

SUSITIKIMAS SU NACIONALINĖS BIBLIOTEKOS ATSTOVAIS, LEIDĖJAIS IR KNYGŲ PREKYBININKAIS DĖL KNYGŲ PREKYBOJE KATALOGO KŪRIMO LIETUVOJE

2013 m. vasario 26 d. Lietuvos leidėjų asociacija susitiko dėl Knygų prekyboje katalogo (toliau – KPK) kūrimo Lietuvoje bendradarbiavimo sąlygų su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (toliau – NB) atstovais, leidėjais ir knygų prekybininkais. Susitikimuose prezentacijas ir KPK anglišką demo versiją pateikė Paola Mazzucchi, Italijos leidėjų asociacijos vadybininkė ir tarptautinio projekto „ARROW+“ vadovė, ir Brian Green, kokpanijos „EditEur“ ir tarptautinio projekto „ARROW+“ konsultantas.

Susitikimo su NB atstovais, atsakingais už ISBN ir CIP duomenų valdymą, tikslas buvo numatyti procedūras, kurios reikalingos KPK Pradinei duomenų apdorojimo fazei ir nuolatiniam CIP duomenų perdavimui.

Susitikimo su leidėjais ir knygų prekybininkais tikslas – įtraukti leidėjus į KPK pilotinės versijos kūrimą, bandymą ir lietuviško demo parengimą. LLA siekė supažindinti leidėjus su papildomos informacijos pildymu ir pateikimu KPK.

KPK pristatymo prezentacija ir susitikimų reziume.

Šiuo metu LLA rengia bendradarbiavimo su Nacionaline Biblioteka sutartį dėl duomenų banko eksporto/importo ir rengia KPK pilotą, kuris bus pristatomas nuo gegužės mėnesio.

Šių metų pirmajame pusmetyje LLA kartu su tarptautiniu partneriu CINECA kuria KPK programinę įrangą, kurio lietuvišką piloto versiją numatyta parengti ir leidėjams, platintojams, prekybininkams bei bibliotekoms pristatyti iki spalio mėnesio. Rugsėjy numatyta perkelti KPK įrangą ir duomenų bazę į Lietuvą, kurią administruos LLA. KPK duomenų bazėje bus visi bibliografiniai įrašai su ISBN, taip pat numatytų išleisti leidinių CIP formų įrašai. Leidėjui pateikus papildomą KPK reikalingą informaciją, įrašai bus aktyvuojami ir matomi KPK vartotojų.

 

ARROW PLUS PROJEKTO ĮGYVENDINIMO EIGA

  • ARROW PLUS projekto įgyvendinimo eigos apžvalga: rezultatai, tolimesni projekto etapai. Atsisiųsti

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
+370 670 32287
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai