Akcija „Lietuva skaito!“

2015-04-23

2016 M. SKAITYMO SKATINIMO AKCIJOS „LIETUVA SKAITO!“ REZULTATAI

 

2016 m. jau antrą kartą LLA ir LISPA, kartu su partneriais, gegužės 7 d. organizavo skaitymo skatinimo šventę „Lietuva skaito!“

Milžiniškas žiniasklaidos dėmesys, šventės dalyvių gausa, entuziastingi skaitytojų ir partnerių atsiliepimai parodė, kad akcija yra reikalinga ir skaitymo kartu idėja knygų mylėtojams iš tiesų patraukli. 

Šiais metais akcija „Lietuva skaito!“ pasižymėjo ypač plačia renginių geografija, dideliu dalyvių skaičiumi, renginių žanrų įvairove:

Miestų skaičius: 45   

Renginių skaičius: 91   

Kūrėjų skaičius: 103  

Tekstus skaitė, mintimis dalinosi ir su skaitytojais bendravo R. Aškinytė, R. Bagdzevičius, D. Cidzikaitė, A. Čekuolis, L. S. Černiauskaitė, E. Daciūtė, T. Dirgėla, R. Dmuchovskienė, R. Flick, J. Jakštaitis, L. Juknevičiūtė, P. Juodišius, A. Juozaitis, G. Grajauskas, K. Gudonytė, D. Kandrotienė, A. Kaziliūnaitė, D. Kutraitė Giedraitienė, E. Lei, B. Mar, S. Paltanavičius, S. Poisson, V. Račickas, D. Rudytė, R. Tamošaitis, A. Urbonaitė, R. Vanagaitė, V. Vasiliauskaitė, R. Stankevičius, S. Stoma, V. Šereikienė, R. Šerelytė,  A. Šlepikas, K. Zylė, A. Žekevičius, J. Žilinskas, L. Žutautė ir kt.

Skaitymai vyko ne tik knygynuose, bibliotekose, bet ir įvairiose viešose erdvėse – parkuose, kavinėse, baruose ir net turguje. Prie šventės aktyviai jungėsi ir svetur gyvenantys lietuviai – Oslo, Glazgo, Prahos, Romos ir Izraelio lietuvių bendruomenės rengė skaitymus.

Sėkmingą nacionalinę skaitymo šventę padėjo įgyvendinti labai didelis partnerių ir rėmėjų skaičius – jų buvo per 60. 

Šių metų „Lietuva skaito!“ akcijos viešinimui buvo skirtas ypatingas dėmesys:

 • Sukurti oficialus akcijos reklaminis klipas ir vinjetė, kurie rodyti keturių didžiųjų Lietuvos miestų viešajame transporte, kino teatruose, televizijoje;
 • „Lietuva skaito!“ akcijos atidarymo renginys buvo transliuojamas LRT Kultūra kanalu;
 • Informaciniai partneriai „LRT.LT“, „15min.lt“, „PenkiTV“ ir kitos žiniasklaidos priemonės nuolat informavo apie akcijos eigą;
 • Akcijos partneriai (leidyklos, bibliotekos, knygynai, spaustuvės, draugijos, restoranai, kavinės ir kt.) savo turimais kanalais dalinosi informacija apie „Lietuva skaito!“ akcijos eigą; 
 • Atnaujintas akcijos prekinis ženklas, sukurti Facebook paskyra ir renginys, sukurtas specialus akcijai skirtas Youtube kanalas;
 • Parengti ir paskelbti 3 BNS pranešimai:
 1. http://sc.bns.lt/view/item.php?id=202700;
 2. http://sc.bns.lt/view/item.php?id=203207;
 3. http://sc.bns.lt/view/item.php?id=203218. 

 

Ypač geri rezultatai pasiekti socialinėse medijose:

 • Sukurta „Lietuva skaito!“ Facebook paskyra turi virš 1300 sekėjų. 
 • Akciją pristatantis klipas Facebook paskyroje peržiūrėtas beveik 100 000 kartų.
 • Visi „Lietuva skaito“ Facebook paskyros pranešimai paieškoje parodyti virš 300 000 kartų.
 • „Lietuva skaito!“ Facebook paskyroje ir renginyje paskelbta 80 pranešimų apie akciją.
 • „Lietuva skaito!“ programa www.lla.lt tinklalapyje buvo atidaryta 2 300 kartų. 

Šių metų šventėje išskirtinis dėmesys buvo skirtas jautresnėms socialinėms grupėms – seneliams, vaikams, neįgaliesiems. „Mamų unijos“ ir „Vaikų linijos“ savanoriai sekė pasakas ligoniukams Kauno ir Vilniaus ligoninėse, o Panemunės senelių namuose vyko skaitymai senoliams. Ypač aktyviai į „Lietuva skaito!“ akciją įsijungė Maltiečių ordinas. Maltiečių ordino senjorai Vilniuje skaitė su prof. V. Labučiu. Šventės dieną Kaišiadoryse, Kaune, Aukštadvaryje, Tauragėje, Panevėžyje, Marijampolėje ir Švenčionėliuose maltiečiai lankė savo globotinius ir skaitė jiems lietuviškus kūrinius. Rokiškio maltiečiai organizavo skaitymo popietę šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose, o Kelmėje maltiečių Vaikų dienos centre vyko popietė „Skaitau  ir augu“ – vaikai čia skaitė pasakas. Visoje Lietuvoje dešimtys žinomų autorių skaitė vaikams, pasakojo apie rašymą ir kūrybą, vedė kūrybines dirbtuves.

Nuotraukas iš skaitymų skirtinguose miestuose rasite paspaudę šią nuorodą.

Visus gautus video įrašus pamatyti galite „Lietuva skaito“ Youtube kanale.

 

 

 

 

 „Lietuva skaito!“ – gegužės 7 d. atverskime knygą ir skaitykime kartu!

 

RENGINIŲ PROGRAMA |ATSISIŲSTI|

Jau šį šeštadienį, gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, visi knygų bičiuliai kviečiami dalyvauti skaitymo šventėje „Lietuva skaito“!

Šiais metais akcija „Lietuva skaito!“ ypatinga dėl ypač plačios renginių geografijos – skaitymai vyks net 41-ame Lietuvos ir užsienio mieste: nuo Vilniaus iki Kuršėnų, nuo Oslo iki Glazgo. Kiekvieną dieną akcijos programa pildosi naujais renginiais. Jau daugiau nei 80 susitikimų su autoriais, diskusijų, performansų bei kūrybinių dirbtuvių lauks įvairaus amžiaus dalyvių ir skaitytojų.

Tekstus skaitys, mintimis dalinsis ir su skaitytojais bendraus R. Aškinytė, R. Bagdzevičius, D. Cidzikaitė, A. Čekuolis, L. S. Černiauskaitė, E. Daciūtė, T. Dirgėla, R. Dmuchovskienė, R. Flick, J. Jakštaitis, L. Juknevičiūtė, P. Juodišius, A. Juozaitis, G. Grajauskas, K. Gudonytė, D. Kandrotienė, A. Kaziliūnaitė, D. Kutraitė Giedraitienė, E. Lei, B. Mar, S. Paltanavičius, S. Poisson, V. Račickas, D. Rudytė, R. Tamošaitis, A. Urbonaitė, R. Vanagaitė, V. Vasiliauskaitė, R. Stankevičius, S. Stoma, V. Šereikienė, R. Šerelytė,  A. Šlepikas, K. Zylė, A. Žekevičius, J. Žilinskas, L. Žutautė ir kt.

O jeigu gražūs orai verčia triūsti sodybose, – prisijunkite prie akcijos „Lietuva skaito!“ Youtube kanalo ir skaitykite kartu su Lina Ever Berlyne ir Valdu Papieviu Paryžiuje.   

Skubate apsipirkti? Puiku, skaitykime Gariūnuose! Netradiciniai prozos skaitymai „Tebūnie kioskai!“ su A. Jakučiūnu, A. Kisarauskaite ir R. Kmita vyks Gariūnų verslo parko koncertų salėje.

Neturite galimybės išeiti iš namų? Įsijunkite televizijos kanalą LRT Kultūra: 12-13 val. iš knygyno „Pegasas“ jums tiesiogiai transliuos skaitymus. Prie TV ekranų galėsite skaityti kartu su rašytojais Renata Šerelyte ir Audriumi Rakausku, LRT televizijos laidos  „Gustavo enciklopedija“  vedėju Gustavu.

Slemo ritmu vakarą galėsite praleisti kartu su Ž. Kudirka Menų fabriko „Loftas“ gastrobare „Elfa“. Vilniaus kavinių šurmulį nustelbs aktorių literatūriniai etiudai. Visiškoje tamsoje klausyti skaitymų pakvies kino teatras „Pasaka“, o Bernardinų sode skambės R. Gary romano „Aušros pažadas“ ištraukos.

Tradiciniai klasikos skaitymai šiemet bus skirti Marcelijaus Martinaičio 80-osioms gimimo metinėms. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute Vileišių rūmų kieme svečiai skaityti savo mėgstamiausius poeto eilėraščius, lankytojų lauks kūrėjui skirta paroda ir ekskursija po Vileišių rūmus.

Šių metų šventė ne tik skatins skaityti ir populiarins lietuvių autorių kūrinius, išskirtinis dėmesys skiriamas jautresnėms socialinėms grupėms – seneliams, vaikams, neįgaliesiems. „Mamų unijos“ ir „Vaikų linijos“ savanoriai seks pasakas ligoniukams Kauno ir Vilniaus ligoninėse, o Panemunės senelių namuose vyks skaitymai senoliams. Ypač aktyviai į „Lietuva skaito!“ akciją įsijungė Maltiečių ordinas. Maltiečių ordino senjorai Vilniuje skaitys su prof. V. Labučiu. Šventės dieną Kaišiadoryse, Kaune, Aukštadvaryje, Tauragėje, Panevėžyje, Marijampolėje ir Švenčionėliuose maltiečiai lankys savo globotinius ir skaitys jiems lietuviškus kūrinius. Gegužės 6 d. Rokiškio maltiečiai organizuos skaitymo popietę šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose, o Kelmėje maltiečių Vaikų dienos centre vyks popietė „Skaitau ir augu“ – vaikai čia skaitys pasakas. Visoje Lietuvoje dešimtys žinomų autorių skaitys vaikams, pasakos apie rašymą ir kūrybą, ves kūrybines dirbtuves.

Akcijos tikslas – ne tik suburti ištikimiausius knygų mylėtojus, bet ir paskatinti mus skaityti. Todėl  skaitymai vyks įvairiose viešose erdvėse – parkuose, kavinėse, baruose ir net turguje. Prie šventės aktyviai jungiasi ir svetur gyvenantys lietuviai – Oslo, Glazgo, Romos ir Izraelio lietuvių bendruomenės rengia skaitymus.

„Lietuva skaito!“ akcijos misija – gegužės 7 d. švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventę. 12 val. atverskime knygą ir skaitykime kartu!

 Visi klausimai atsakyti, išskyrus vieną – O KĄ IR KUR SKAITYSI TU?

KAS? KUR? KADA? Sekite naujienas akcijos Facebook paskyroje, Lietuvos leidėjų asociacijos Facebook paskyroje,tinklalapyje www.lla.lt ir pirmi sužinosite naujienas!

Organizatoriai: Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

2015 M. SKAITYMO SKATINIMO AKCIJOS „LIETUVA SKAITO!“ REZULTATAI

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai