Tarptautinis projektas „ALDUS“

2016-09-07

Po sėkmingo ilgamečio bendradarbiavimo su FEP (Federation of European Publishers) ir kitomis užsienio institucijomis, Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) prisijungė prie tarptautinio projekto ALDUS, kuris yra Kūrybiškos Europos programos dalis. 

ALDUS yra Europos šalių knygų mugių bendradarbiavimo tinklas. Projektu siekiama įtvirtinti tarptautinį knygų mugių bendradarbiavimą. Trys komercinės knygų mugės Bolonijoje, Londone ir Frankfurte yra pagrindinės mugės, kuriose susitinka knygų leidybos, platinimo, spaudos ir IT specialistai. Nacionalinės knygų mugės taip pat yra svarbios kaip kultūros ir literatūros sklaidos bei populiarinimo masiniai renginiai ES šalyse. 

Šių skirtingų tipų mugių bendradarbiavimo tinklas skatins tikslinius specialistų mainus ir sudarys sąlygas organizuoti bendrus renginius. Profesionalus leidėjų dialogas yra būtina sąlyga autorių teisių pardavimams ir literatūros vertimų programoms, t. y. literatūros kūrinių mobilumui ir sklaidos skatinimui. Knygų mugės sudaro galimybę populiarinti nacionalinę literatūrą, naudoti naujas turinio sklaidos ir skaitmeninimo galimybes, telkti kūrėjų ir skaitytojų auditoriją. ALDUS siekia eksperimentuoti su naujais, interaktyvumą ir įsitraukimą skatinančiais bendradarbiavimo formatais. Leidėjų įtraukimas į kitokio pobūdžio bendradarbiavimą ir dalyvavimą specialistų renginiuose bus patrauklus ir sudarys sąlygas plėsti galimybes nacionalinės literatūros ir leidybos populiarinimui. Leidėjams knygų mugės yra svarbios dėl galimybės tiesiogiai bendrauti su skaitytojais. Projektu siekiama remti leidėjus, kurie ieško naujo sąlyčio su skaitytojais.  

ALDUS knygų mugių bendradarbiavimo tinklas pasitelks dviejų komercinių B2B knygų mugių ir nacionalinių knygų mugių mažose ES šalyse patirtį ir bus orientuotos į paramą smulkioms ir vidutinėms leidykloms.  

 

Susijusios nuorodos:

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai