Akcija „Lietuva skaito!“

2017-04-06

Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ kviečia ruoštis gegužės 7-ajai. Švęskime kartu Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną!

Nepaisykime geografinių šalių sienų, amžiaus ar pilietybės cenzo, paimkime į rankas lietuvišką knygą ir skaitykime. 

Šiais metais skaitymo virusas plis virtualiai per www.lietuvaskaito.lt. Čia – skaitymo erdvė. Prisijunk!

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) nuo 2015 m. rengia vienos dienos akciją „Lietuva skaito!“. Šiemet organizatoriai visuomenės žvilgsnį kreipia į jaunuosius lietuvių kūrėjus, siekdami populiarinti ir skatinti jų kūrybą. 

Sekmadienį, gegužės 7 d., visi kviečiami prisijungti prie skaitymo erdvės www.lietuvaskaito.lt ir skaityti jaunųjų Lietuvos autorių prozos, poezijos, dramos kūrinių ištraukas, eilėraštį Mamai, pažinti pačios Knygos gyvenimą komiksuose, atrasti patogiausias skaitymo pozas akcijos video filmuke ir kt. 

Skaitymo akcijoje dalyvauja net 45 jaunieji kūrėjai. Vieni jų jau gali pasigirti savo kūrybą suguldę į knygą (-as) ar gavę ne vieną apdovanojimą, kiti tik pradeda literatūrinį kelią. Tačiau visi – originalūs ir talentingi kūrėjai, kuriuos raginame pažinti portale www.lietuvaskaito.lt jums patogiu laiku ir patogioje vietoje tiesiog savo kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone.

Gegužės 7 d. skaitysime kartu su kūrėjais ir atlikėjais 

Akcija „Lietuva skaito!“ kviečia susitikti su kūrėjais ir atlikėjais gegužės 7 d. , deklamuoti, dainuoti ir skaityti kartu. Pagrindiniai renginiai vyks Vilniuje. 

12 val. mamos ir močiutės, šeimos su mažaisiais skaitytojais kviečiami į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (Gedimino pr. 51). Čia lauks renginys „Skaitome Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“, kuriame bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams sąrašas. Ištraukos iš populiarių vaikų literatūros kūrinių bus skaitomos, dainuojamos ir vaidinamos (organizuoja IBBY, LLA).

13 val. Vileišių rūmų kieme (Antakalnio g. 6) Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia paminėti 100-ąsias poeto ir publicisto Kazio Bradūno gimimo metines ir skaityti jo kūrinius. Renginyje „Klasikos skaitymai. Kazys Bradūnas“ bus pristatoma rašytojo kūrybos rinktinė (organizuoja LLTI).

16 val. skirta poezijai ir jauniesiems jos kūrėjams. „Poezijos pokaityje“, vyksiančiame renginių erdvėje „Terasa 360“ (Palangos g. 4), savo kūryba dalinsis Dovilė Bagdonaitė, Simonas Bernotas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Žygimantas Kudirka, Paulius Norvila, Tomas Petrulis, Indrė Valantinaitė. Poezijos posmus pagyvins Lino Rupšlaukio trimitas (organizuoja LLA).

18 val. skaitytojų laukia „Prozos povakaris“ ir jaunųjų prozininkų kūrinių skaitymai „Paviljone“ (Pylimo g. 21B). Savo kūrinių ištraukas skaitys Marijus Gailius, Povilas Šklėrius, Ieva Toleikytė, Jurga Tumasonytė, Saulius Vasiliauskas, Akvilė Žilionytė. Skaitymams akomponuos Jono Juozo Valono sukami vinilai (organizuoja LLA). 

20 val. visi kviečiami į renginį „Drama iki vidurnakčio“ ir jaunųjų dramaturgių Teklės Kavtaradzės, Dovilės Zavedskaitės-Statkevičienės ir Vaivos Grainytės pjesių skaitymus kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) (organizuoja LLA).

Kauniečiai ir Kauno miesto svečiai kviečiami dalyvauti jaunosios poetės Silvijos Petkevičiūtės poezijos knygos „Sielos preliudai“ pristatyme 11 val. pensionate „Gerumo namai“ (Medekšinės g. 17) (organizuoja VšĮ „Verslas ar Menas“).

Kviečiame organizuoti skaitymus ir renginius! Jūsų iniciatyvas, nuotraukas, įrašus skelbsime ir viešinsime akcijos portale (siųsti el. paštu grazvile@lla.lt). 

Raginame skelbti ir viešinti akcijos „Lietuva skaito!” reklaminius skydelius su nuoroda www.lietuvaskaito.lt.

Prisijunk! www.lietuvaskaito.lt 

www.lla.lt; www.lispa.net

 

  

2016 M. SKAITYMO SKATINIMO AKCIJOS „LIETUVA SKAITO!“ REZULTATAI

RENGINIŲ PROGRAMA |ATSISIŲSTI|  

Lietuva skaito! INTRO

  2016 m. jau antrą kartą LLA ir LISPA, kartu su partneriais, gegužės 7 d. organizavo skaitymo skatinimo šventę „Lietuva skaito!“

Milžiniškas žiniasklaidos dėmesys, šventės dalyvių gausa, entuziastingi skaitytojų ir partnerių atsiliepimai parodė, kad akcija yra reikalinga ir skaitymo kartu idėja knygų mylėtojams iš tiesų patraukli. 

Šiais metais akcija „Lietuva skaito!“ pasižymėjo ypač plačia renginių geografija, dideliu dalyvių skaičiumi, renginių žanrų įvairove:

Miestų skaičius
45
Renginių skaičius
91
Kūrėjų skaičius
103

 

Tekstus skaitė, mintimis dalinosi ir su skaitytojais bendravo R. Aškinytė, R. Bagdzevičius, D. Cidzikaitė, A. Čekuolis, L. S. Černiauskaitė, E. Daciūtė, T. Dirgėla, R. Dmuchovskienė, R. Flick, J. Jakštaitis, L. Juknevičiūtė, P. Juodišius, A. Juozaitis, G. Grajauskas, K. Gudonytė, D. Kandrotienė, A. Kaziliūnaitė, D. Kutraitė Giedraitienė, E. Lei, B. Mar, S. Paltanavičius, S. Poisson, V. Račickas, D. Rudytė, R. Tamošaitis, A. Urbonaitė, R. Vanagaitė, V. Vasiliauskaitė, R. Stankevičius, S. Stoma, V. Šereikienė, R. Šerelytė,  A. Šlepikas, K. Zylė, A. Žekevičius, J. Žilinskas, L. Žutautė ir kt.

Skaitymai vyko ne tik knygynuose, bibliotekose, bet ir įvairiose viešose erdvėse – parkuose, kavinėse, baruose ir net turguje. Prie šventės aktyviai jungėsi ir svetur gyvenantys lietuviai – Oslo, Glazgo, Prahos, Romos ir Izraelio lietuvių bendruomenės rengė skaitymus.

Sėkmingą nacionalinę skaitymo šventę padėjo įgyvendinti labai didelis partnerių ir rėmėjų skaičius – jų buvo per 60. 

Šių metų „Lietuva skaito!“ akcijos viešinimui buvo skirtas ypatingas dėmesys:

  • Sukurti oficialus akcijos reklaminis klipas ir vinjetė, kurie rodyti keturių didžiųjų Lietuvos miestų viešajame transporte, kino teatruose, televizijoje;
  • „Lietuva skaito!“ akcijos atidarymo renginys buvo transliuojamas LRT Kultūra kanalu;
  • Informaciniai partneriai „LRT.LT“, „15min.lt“, „PenkiTV“ ir kitos žiniasklaidos priemonės nuolat informavo apie akcijos eigą;
  • Akcijos partneriai (leidyklos, bibliotekos, knygynai, spaustuvės, draugijos, restoranai, kavinės ir kt.) savo turimais kanalais dalinosi informacija apie „Lietuva skaito!“ akcijos eigą; 
  • Atnaujintas akcijos prekinis ženklas, sukurti Facebook paskyra ir renginys, sukurtas specialus akcijai skirtas Youtube kanalas;

Parengti ir paskelbti 3 BNS pranešimai:

Ypač geri rezultatai pasiekti socialinėse medijose:

Facebook paskyros sekėjai Kūrėjų skaičius
1850
Klipo peržiūrų skaičius
100 000
Akcijos pranešimų parodymo paieškoje skaičius
300 000
Paskelbtų pranešimų skaičius
80
Programos atidarymų skaičius
2 300

Šių metų šventėje išskirtinis dėmesys buvo skirtas jautresnėms socialinėms grupėms – seneliams, vaikams, neįgaliesiems. „Mamų unijos“ ir „Vaikų linijos“ savanoriai sekė pasakas ligoniukams Kauno ir Vilniaus ligoninėse, o Panemunės senelių namuose vyko skaitymai senoliams. Ypač aktyviai į „Lietuva skaito!“ akciją įsijungė Maltiečių ordinas. Maltiečių ordino senjorai Vilniuje skaitė su prof. V. Labučiu. Šventės dieną Kaišiadoryse, Kaune, Aukštadvaryje, Tauragėje, Panevėžyje, Marijampolėje ir Švenčionėliuose maltiečiai lankė savo globotinius ir skaitė jiems lietuviškus kūrinius. Rokiškio maltiečiai organizavo skaitymo popietę šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose, o Kelmėje maltiečių Vaikų dienos centre vyko popietė „Skaitau  ir augu“ – vaikai čia skaitė pasakas. Visoje Lietuvoje dešimtys žinomų autorių skaitė vaikams, pasakojo apie rašymą ir kūrybą, vedė kūrybines dirbtuves.

Nuotraukas iš skaitymų skirtinguose miestuose rasite paspaudę šią nuorodą.

Visus gautus video įrašus pamatyti galite „Lietuva skaito“ Youtube kanale.

 

„Lietuva skaito!“ – gegužės 7 d. atverskime knygą ir skaitykime kartu!

2015 M. SKAITYMO SKATINIMO AKCIJOS „LIETUVA SKAITO!“ REZULTATAI

 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai