Akcija „Lietuva skaito!“

2018-05-01

„Lietuva skaito!“ – tai visuomeninis renginys ir skaitymo skatinimo akcija gegužės 7 d., kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

2015 m. inicijuotos akcijos organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA) – dabar jau kasmet visus kviečia laužyti su skaitymu susijusius stereotipus, dalintis skaitymo virusu nepaisant geografinių šalių sienų.

Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją; visi kviečiami skaityti, deklamuoti ar kitaip atlikti kūrinius kartu su rašytojais ir atlikėjais.

2018 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Numalšink skaitymo alkį! Tikslas: supažindinti su šiuolaikinių lietuvių prozininkų ir poetų kūryba, ją populiarinti.

Skaitantys traukiniai

Gegužės 7-ąją maršrutais Klaipėda – Vilnius (išvyksta 10:25) ir Vilnius – Kaunas (14:45) kursuos SKAITANTYS TRAUKINIAI. Į juos savo gimtinėse (ar netoli jų) įlips ir kūryba dalinsis šie lietuvių rašytojai: Lina Buividavičiūtė, Nerijus Cibulskas, Ramūnas Čičelis, Marijus Gailius, Dovydas Grajauskas, Andrius Jakučiūnas, Giedrė Kazlauskaitė, Rimantas Kmita, Laima Kreivytė, Gvidas Latakas, Gytis Norvilas, Jurga Tumasonytė ir Aivaras Veiknys.

Pasinaudok neeiline proga – įlipk į vieną šių traukinių ir Tu!

Literatūrinė vakarienė

19 val. bare „Peronas“ (Geležinkelio g. 6, Vilnius) vyks netradicinė vakarienė, kurioje galėsite su kitais vakarieniaujančiais pasivaišinti skaitymo skatinimo akcijos „Lietuva skaito!“ dalyvių kūriniais: skanauti tekstus ir lavinti skonį kūrybinėse skaitymo dirbtuvėse.

Specialius patiekalus šiai vakarienei siūlys žinomi Lietuvos visuomenės veikėjai, o sunkesnį maistą suvirškinti padės alternatyvaus roko grupės „Arklio galia“ koncertas.

 

Paragauk jau dabar: www.lietuvaskaito.lt.

Pasiūlyk savo patiekalą (iniciatyvą, renginį): grazvile@lla.lt.

Raginame skelbti ir viešinti akcijos „Lietuva skaito!” reklaminius skydelius su nuoroda www.lietuvaskaito.lt.

www.lla.lt; www.lispa.net

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai