Europos knygų mugės: faktai ir statistika

2016-12-21
Europa gali džiaugtis savo turtinga nacionalinių ir tarptautinių knygų mugių įvairove. Tradiciškai, knygų mugės yra viena svarbiausių literatūros ir skaitymo populiarinimo priemonių: plati auditorija ir galimybė skaitytojams gyvai susitikti su leidėjais, rašytojais. B2B tipo mugės taip pat yra svarbios ir leidybos sektoriaus specialistams, kurie gali rengti susitikimus, dalintis patirtimi, ieškoti partnerių, bendradarbiavimo galimybių ar imtis įvairių iniciatyvų.
 
Skaitmeninės technologijos sparčiai keičia tradicinį knygų mugių formatą. Todėl organizatoriai ieško naujų būdų, kaip sėkmingai integruoti skaitmenines technologijas, pristatyti jų siūlomas galimybes ir universalias priemones leidybos sektoriuje.
 
Projekto Aldus idėja yra labai paprasta: bendradarbiavimas, žinių mainai ir siekis būti pripažintu Europiniame lygmenyje yra esminis knygų mugių variklis, padėsiantis vystyti naujovišką formatą, atrasti naujų galimybių, kurių dėka taptume vis labiau konkurencingesni pasaulinėje kultūros rinkoje. 
 
Aldus knygų mugių bendradarbiavimo tinklui priklauso vienos didžiausių tarptautinių knygų mugių pasaulyje – Frankfurto knygų mugė ir Bolonijos vaikų knygų mugė, taip pat nacionalinės Romos, Vilniaus, Rygos, Lisabonos ir Bukarešto knygų mugės. Vėliau į bendradarbiavimo tinklą įsitraukė ir Antverpenas, Londonas, Sofija, Viena ir Thessaloniki.
 
Europos knygų mugės. Faktai ir statistika – tai Aldus išleista brošiūra, sukurta bendradarbiaujant  su nacionalinėmis ir tarptautinėmis Aldus bendradarbiavimo tinklo knygų mugėmis. Brošiūroje rasite visą reikiamą informaciją apie Aldus vienijamas Europos knygų muges, pamatysite, kuo jos išskiria ir praturtina ne tik savo šalių, bet ir viso pasaulio kultūrą. 
 
Brošiūrą galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.
 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai