Europos Parlamentas balsuos dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje direktyvos

2018-07-05

Liepos 5 d. Europos Parlamente bus balsuojama dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje direktyvos. Šios direktyvos svarstymas užtruko ilgą laiką dėl skirtingų suinteresuotų grupių ginčų.

EP pranešime, kodėl norima keisti egzistuojančias taisykles, skelbiama: „ES autorių teises skaitmeninėje erdvėje saugančios taisyklės galioja nuo 2001 m. To meto skaitmeninio pasaulio realybė labai skyrėsi nuo šiandienos. Be to, dauguma ES teisės aktuose numatytų autorių teisių išimčių šiuo metu yra neprivalomos, o atskirų ES šalių įstatymai gerokai skiriasi.“
 
Pakeitimais, dėl kurių Europos Parlamente bus balsuojama liepos 5 d., siekiama užtikrinti, kad iš kūrėjų – menininkų, muzikantų ir žurnalistų, nebūtų atimtas sąžiningas atlygis už jų darbą dėl interneto platformų ir naujienų kaupiklių strategijų.
 
Tai nėra laisvės varžymas, tai nėra bandymas cenzūruoti. Šia direktyva yra siekiama sąžiningo apmokėjimo už intelektinį darbą ir autorių teisių apsaugos jų turinį naudojant internete. Didžiosios internete veikiančios kompanijos kviečiamos prisiimti atsakomybę už autorinio turinio naudojimą.
 
Kviečiame klausytis spaudos konferencijos, o mūsų europarlamentus kviečiame balsuoti UŽ.
 
 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai