Lietuvos leidėjai dalyvavo Montreuil vaikų knygų mugėje Paryžiuje

2017-12-04

Lapkričio 29 – gruodžio 4 d. Paryžiuje ūžė Montreuil vaikų knygų mugė. Ryškios, originalaus dizaino vaikiškos knygos, interaktyvios pramogos, žaidimai ir renginiai, kūrybinė studija vaikams ir tarptautinė iliustracijų paroda sutraukė minias ne tik mažųjų prancūzų ir jų tėvelių, o ir profesionalų. Šioje mugėje pažinti Prancūzijos vaikiškų knygų rinką turėjo galimybę ir Lietuvos leidėjai.  

Pagal tarptautinio projekto „PUBCOOP“ programą, Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) į Paryžių delegavo 7 lietuvių leidėjus – vaikiškas knygas leidžiančių leidyklų „Alma littera“, „Flintas“, „Tyto alba“, „Tikra knyga“, „Dominicus Lituanus“, „Terra Publica“ ir „Verslas ar Menas“ atstovus. Jie drauge su rumunų, valensiečių ir prancūzų leidėjais dalyvavo tarptautiniame profesiniame žiniasklaidos vaikams forume – „MÏCE“. 

Nuo 2010 m. „MÏCE“ organizuoja konferencijas leidybos, skaitmeninių technologijų, filmų kūrimo ir televizijos specialistams iš viso pasaulio, kuriose įvairių sričių profesionalai dalinasi įžvalgomis ir patirtimi, aptaria vyraujančias tendencijas ir galimus pokyčius, darančius įtaką kūrybos ir leidybos procesams, platinimui ir ekonomikai. 
„MÏCE“ taip pat rengia leidėjų kontaktų mugę, kurios tikslas – autorių teisių pardavimas-pirkimas. Būtent šiuose specialistų renginiuose dalyvavo Lietuvos leidėjai, pristatę savo autorius ir populiariausias knygas. Kiekvienas leidėjas per dieną vidutiniškai turėjo po 6 susitikimus.  
 
Pirmosios mugės dienos vakarą visus projekto „PUBCOOP“ partnerius LLA pakvietė į Lietuvos žydų kilmės prancūzų rašytojo ir diplomato Romain Gary kūrybos skaitymus Lietuvos Respublikos ambasadoje Paryžiuje. Čia ištrauką iš jo žymiosios knygos „Aušros pažadas“ buvo skaitoma net penkiomis kalbomis – lietuvių, prancūzų, rumunų, katalonų ir ispanų. 
 
Lapkričio 30 d. lietuvių, rumunų ir valensiečių leidėjams buvo organizuoti Leidėjų pusryčiai, kuriuose pristatyta kuriamos projekto interneto svetainės www.literarymarket.eu koncepcija. Ateityje Lietuvos, Rumunijos ir Valensijos leidėjai galės ja naudotis, kaip tarptautine autorių teisių pardavimo platforma. Lietuvos leidėjų informacija bus talpinama iš portalo www.ltbooks.lt, kurį koordinuoja LLA.
 
„PUBCOOP“ partnerystė yra bendradarbiavimo projektas tarp Valensijos leidėjų asociacijos (AEPV) Ispanijoje, Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) bei Rumunijos leidėjų asociacijos (AER). Leidėjų asociacijos atstovauja šalių smulkius leidėjus ir mažas bei vidutines leidyklas, kurios leidžia mažų kalbų šalių literatūrą katalonų, lietuvių ir rumunų kalbomis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba (LTKT) ir ES programa „Kūrybiška Europa“. 
 
 
 
 
 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai