LLA dalyvavo Vilniaus knygų mugės ’17 spaudos konferencijoje

2017-02-14

Likus daugiau nei savaitei iki Lietuvos leidybai ir kultūrai reikšmingo metų renginio – tarptautinės Vilniaus knygų mugės – jos organizatoriai surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatomos mugės naujienos, būsimi renginiai, diskusijos ir kviestiniai svečiai. Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) atstovai Vilniaus knygų mugės kultūrinės programos darbo grupėje Lolita Varanavičienė (leidykla Tyto alba), Gytis Vaškelis (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) ir LLA vykd. direktorė Aida V. Dobkevičiūtė.

Didelio žiniasklaidos susidomėjimo sulaukusioje konferencijoje mugės kultūrinę programą pristatė Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, muzikos salės renginius – asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė, mugės dalyvius ir naujienas  – „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė. 

Konferencijoje detaliau aptarta šių metų knygų mugės tema „Lietuviški ženklai pasaulyje“ ir jos išpildymas. Mugės lankytojų šį kartą laukia net 400 renginių – knygų pristatymai, įvairios diskusijos aktualiais šiandienos klausimais bei susitikimai su Lietuvos literatūros, kultūros ir leidybos pasauliui svarbiais žmonėmis. Buvo pasidžiaugta, kad į šį kasmetinį visuomeninį renginį pavyko prisikviesti užsienyje gyvenančius lietuvių kūrėjus, sutikusius pasidalyti savo patirtimi ir padėti visiems drauge pažvelgti, kaip iš tiesų lietuviai save pateikia pasauliui ir kaip jis mus mato.
 
Paprašyta pristatyti 18-ąją knygų mugę iš leidėjų pusės, Aida V. Dobkevičiūtė prisipažino, kad šio renginio leidėjai šiemet laukia apimti dviprasmiškų nuotaikų. Ji priminė, kad daugeliui knygų leidybos atstovų neramu, jog nuo metų pradžios įsigalėję autorių apmokestinimo pakeitimai, gali juos vėl nugramzdinti į 2009-ųjų krizę, iš kurios išlipti Lietuvos leidybos verslui sekasi vis dar sunkiai. Apie padidėjusią mokestinę naštą autoriams ir galima jos poveikį knygų leidybai LLA atstovai pakvietė išsamiau pasikalbėti jau mugės metu vyksiančioje diskusijoje „Quo vadis? Kaip įmokos virsta mokesčiais, o turtas – darbu“ (vasario 23 d., 16 val., 5.1 salėje).
 
Kita vertus, LLA vykd. direktorė pasidžiaugė, kad asociacija aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose „Aldus“ (Europos knygų mugių bendruomenė) ir „Pubcoop“ (Bendradarbiavimo projektas tarp Valensijos leidėjų asociacijos Ispanijoje, Lietuvos leidėjų asociacijos bei Rumunijos leidėjų asociacijos), tad šiemet Vilniaus knygų mugėje nestigs įdomių renginių ir specialistams. 
 
Juose dalyvaus net 23 užsienio svečiai iš tokių šalių kaip Latvija, Slovėnija, Ispanija, Rumunija, Vokietija, Belgija, Ukraina, Gruzija ir kt. Visus šiuos renginius vainikuos didžiausia, kokią kada teko organizuoti, Kontaktų mugė, kurioje Lietuvos leidėjai turės galimybę užmegzti ryšius su leidėjais iš užsienio tolimesniam bendradarbiavimui.
 
 
       
       
                               

 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai