Papyrus įteikė apdovanojimus konkurso „2017 m. knyga, prakalbinusi popierių“ nugalėtojams

2018-03-06

Šių metų Vilniaus knygų mugės temoje „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“ girdėjome žinią: kiekviena knyga, peržengusi savo miesto ar valstybės ribas, yra tarsi pasiuntinys - priimamas pagal ženklus, iš kurių yra atpažįstamas. Įmonė „Papyrus Lietuva“ tikisi, jog penktus metus iš eilės rengtas konkursas „Knyga, prakalbinusi popierių“ taip pat atpažįstamas pagal svarbiausius jo principus – prisidėti prie spausdintos knygos gyvavimo, prie jos įvaizdžio stiprinimo Lietuvoje ir svetur, prie literatūrinės erdvės išplėtojimo knygos formoje ir už jos.

Dalyvaudami knygos kūrimo procese, suprasdami knygą kaip reiškinį, kaip objektą, kaip meno kūrinį, lavindami savo jautrumą knygos gyvybei ir jos kelionei, norime padėti atrasti paskatų knygą skaityti. Naujų knygų pristatymuose vis dar retai kreipiamas dėmesys į jų išorinius elementus – į knygos drabužį, o juk neretai ir nuo jo priklauso, kokį pirmąjį įspūdį apie knygą susidarys skaitytojas, prieš ją atsiversdamas.
 
Mūsų konkursas - žvilgsnis, kaip gimęs tekstas ar vaizdas gali klotis į formą, įsigyvendinti, surasti sutapimus ir tapti bendraautorių kūriniu – dabarties ir istorijos skaitytojui.
 
Papyrus konkurse knyga-nugalėtoja renkama vertinant ją pagal meninės visumos kriterijus, ir šiemet ją išrinko grafinio dizaino, spaudos, leidybos, įrišimo sričių profesionalai. 
 
2017 m. „Knyga, prakalbinusi popierių“ – Kęstučio Nako  „Kai Lietuva valdė pasaulį“. 
Knygos-nugalėtojos dailininkei Agnei Dautartaitei-Krutulei, leidyklai „Aukso žuvys“ bei spaustuvei „Balto print“ įteikti garbės apdovanojimai bei paskirtos piniginės premijos.
 
„Knyga kuria XXI  amžiaus knygos dizaino istoriją. 
Nuo tokių pavyzdžių prasideda ieškojimai, jie skatina ir skaityti.
Susijungia meistriškumas ir  drąsus eksperimentas, dera dizainas ir funkcionalumas.
Tekstinė medžiaga knygoje pateikiama naujai ir netikėtai.
Knygos forma atitinka sumanymą – dažnai vartyti, ilgai naudoti.
Tai iššūkis, priimtas ir įgyvendintas profesionalų.“
 
„Papyrus Lietuva“ dėkoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai už galimybę prisijungti prie Knygos meno konkurso, dėkoja komisijai ir visiems dalyvavusiems, taip pat Lietuvos spaustuvininkų asociacijai, Lietuvos leidėjų asociacijai – už pritarimą ir dalijimąsi žinia apie konkursą.
 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai