Startuoja internetinis autorių teisių katalogas užsienio leidėjams

2017-03-10

Startavo Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) inicijuotas internetinis Lietuvos autorių teisių katalogas „@lithuanianbooks“ (www.ltbooks.nkpk.lt), kuriame anglų kalba pristatomi lietuvių literatūros kūrinių autorių teisės, rašytojų biografijos, informacija apie leidyklas ir leidėjų bei autorių teisių skautų  kontaktai. Autorių teisių katalogas „@lithuanianbooks“ bus pristatomas tarptautinėse Londono ir Leipcigo knygų mugėse, tarptautinių projektų partnerių, užsienio leidėjų asociacijų renginiuose ir kt. 

@lithuanianbooks“ yra susietas su Nacionalinio knygų prekyboje katalogo (NKPK) duomenimis ir skirtas Lietuvos autorių, ir lietuviškų knygų sklaidai ir populiarinimui pasaulyje. Tai išsami lietuviškų literatūros kūrinių, rašytojų, leidėjų, ir autorių teisių duomenų bazė. Šioje platformoje užsienio leidėjai, literatūros agentai ir vertėjai, besidomintys lietuvių literatūros vertimu ir leidyba ras visą reikiamą informaciją apie lietuviškus literatūros kūrinius, rašytojus, leidėjus ir autorių teises.

Šiuo metu jau virš 150 įkeltų autorių teisių bus pristatytos Londono ir Leipcigo knygų mugėse. Jungtiniuose Lietuvos stenduose LLA atstovai taip pat teiks informaciją ir apie Lietuvos leidybos sektorių bei dalinsis Lietuvos leidėjų kontaktais ir informacija apie leidyklas. Mugių dalyviai ir lankytojai, besidomintys Lietuvos leidybos situacija bei konkrečios tematikos leidinius pristatančiomis leidyklomis bus aprūpinti specialia dalomąja medžiaga: lankstinukais su LLA narių pristatymais ir kontaktais, Didžiuoju Lietuvos leidėjų katalogu su pagrindinių leidyklų aprašymais ir kontaktine informacija bei neseniai parengta Lietuvos leidybos sektoriaus apžvalga.

Norėdami pradėti naudotis NKPK ir internetiniu Lietuvos autorių teisių katalogu „@lithuanianbooks“ ar turint klausimų kviečiame kreiptis el. pašto adresais nkpk@lla.lt arba mantas@lla.lt

Projektą „@lithuanianbooks“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Čia lietuviškų knygų erdvė – prisijunk!

                                            

 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai