„Vilniaus knygų mugės“ organizatorių apdovanojimas – gausiausiai ir išsamiausiai apie mugę rašiusiems žurnalistams

2018-04-03

„Vilniaus knygų mugės“ organizatoriai jau antrą kartą apdovanojo dažniausiai ir išsamiausiai apie mugę, jos dalyvius, renginius bei svečius rašiusius žurnalistus. Šiemet dėmesio susilaukė naujienų agentūros ELTA žurnalistė Ieva Urbonaitė-Vainienė, 15min.lt redakcija bei apie knygas rašančios socialinių tinklų paskyros „Gerų knygų naujienos“ kūrėjas Deividas Preišegalavičius.

„Pernai nusprendėme pradėti naują Vilniaus knygų mugės tradiciją – apdovanoti daugiausiai autorinių publikacijų parengusį žurnalistą, išsamiausiai mugę nušvietusią žiniasklaidos priemonę bei neformalų kanalą – tinklaraštį ar paskyrą socialiniuose tinkluose – skyrusią dėmesio mugės naujienoms bei aktualijoms. Tai, kad pati mugė gyvuoja jau dvidešimtmetį, aiškiai rodo, jog mes mėgstame tradicijas kurti ir jų laikytis, tad šie apdovanojimai – ne išimtis“ – sako apdovanojimą įsteigusio parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė.

Remdamiesi beveik trijų mėnesių žiniasklaidos monitoringo duomenimis, šiemet apdovanojimas skirtas beveik 200 publikacijų paskelbusiai 15min.lt redakcijai už nuoseklią, išsamią ir gausią informacijos sklaidą, originalų turinį ir naujų formų paieškas. Naujienų agentūros ELTA žurnalistei Ievai Urbonaitei-Vainienei už įvairiapusišką, objektyvų kultūrinės programos, diskusijų bei renginių atspindėjimą, o paskyra „Gerų knygų naujienos“ įvertinta už itin gardžius, sultingus ir „saikingai paskrudintus literatūrinio pasaulio filė gabalėlius“ iš Vilniaus knygų mugės.

„Žiniasklaidos susidomėjimas Vilniaus knygų muge itin didelis: į mugę akredituojasi šimtai žurnalistų, reportažai, laidos ir straipsniai žiniasklaidoje pasirodo ir mugei pasibaigus, o beveik kiekvienas žiniasklaidos kanalas randa sau aktualių ir įdomių temų, rakursų ir pašnekovų. Mums tai puikiausias patvirtinimas, kad renginys tikrai peržengia literatūros lauką ir tampa svarbiu visuomenės forumu“, – pastebi M. Gembickienė.

„Vilniaus knygų mugėje“ šiemet surengta jau 19-tą kartą, joje per keturias dienas apsilankė 67 tūkst. lankytojų, surengta per 500 renginių, diskusijų, parodų ir knygų pristatymų.  Jubiliejinė, dvidešimtoji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 21-24 d., o skaitytojus pasitiks su tema „Po 20-ies metų“.  

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai