IPA visuotinių knygų mugių ataskaita 2017

2017-06-20

Kasmet Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA) išleidžia visuotinių knygų mugių ataskaitą, kurioje išsamiai ir patikimai pristato pasaulio knygų muges.

Vienas pagrindinių šių metų atradimų – nepaisant visose verslo srityse augančios e-komercijos, knygų mugės išlieka pagrindiniu leidybos industrijos komponentu, veikiančiu kaip: a) strategiška rinkos vieta autorių teisių keitimuisi ir ryšių kūrimui; b) esmine kultūrine platforma skirta literatūros ir skaitymo skatinimui.
 
Šių metų ataskaita yra suskirstyta į geografinius regionus: Amerika, Afrika, Azija / Okeanija, Europa ir Viduriniai rytai / Centrinė Azija. Prie kiekvieno regiono yra išskirtas ir išsamiai pristatytas ypatingo dėmesio sulaukęs renginys.
Europos knygų mugės telkia savo dėmesį į inovacijų diegimą paslaugų ir veiklų/užsiėmimų tiekime. Knygų mugių formatai varijuoja priklausomai nuo apimties, tikslinės auditorijos ir tų, kas jas organizuoja – privatus sektorius, profsąjunga ar valstybinė, jungtinė iniciatyva.
 
Šioje ataskaitoje buvo išskirtas ir Aldus knygų mugių bendradarbiavimo tinklas. Jis buvo įvardintas kaip dinamiška Europietiška iniciatyva, nukreipta į knygų mugių tarptautiškumo, naujoviškumo, ir platesnės auditorijos skatinimą. 
Ataskaitoje taip pat galima rasti tarptautinių knygų mugių kalendorių bei pačių mugių organizatorių pateiktus 2016 m. statistinius duomenis. 
 
 

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai