Archyvas

Lietuvos leidėjų asociacija linki Jums gražių Šv.Velykų!

2017-04-15

Lietuvos leidėjų asociacija linki Jums gražių Šv.Velykų!

Plačiau

Vyriausybė išsakė pritarimą Seime svarstomoms pataisoms, kurios numato sumažintas autorių įmokas „Sodrai“

2017-04-12

Naujoji valdžia siūlo nedidinti autorių įmokų „Sodrai“ ir taikyti iki šių metų jiems buvusias mokesčių lengvatas – įmokas skaičiuoti nuo pusės gautų pajamų. Be to, šiomis įmokomis ketinama neapmokestinti pajamų, gaunamų pagal autorines licencijų sutartis.

Plačiau

Knygų leidybos sektoriaus vystymasis Lietuvoje

2017-04-06

Lietuvos leidėjų asociacija (LLA), bendradarbiaudama su įmonių “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” ir “Creditreform Lietuva” specialistais, atliko Lietuvos knygų leidybos, literatūros sklaidos ir prieinamumo bei lietuvių skaitymo įgūdžių tyrimą bei parengė apžvalgą „Knygų leidybos sektoriaus vystymasis Lietuvoje“.

Plačiau

Intelektinės nuosavybės teisės ekspertai supažindino kūrėjus su „elementariąja higiena“

2017-04-05

„Jauni kūrėjai, pradedantys pirmą kartą komercializuoti savo kūrybą, retai kada įvertina visus teisinius ir komercinius niuansus. Jiems atrodo, kad keliasdešimt procentų nuo pelno atneš didesnę naudą nei keli procentai nuo pajamų, nors realybėje būna visiškai priešingai”, - sako advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ Intelektinės nuosavybės ekspertė, vyresnioji teisininkė Indrė Barauskienė.

Plačiau

Į kovą pieš piratus kyla ir Generalinė prokuratūra

2017-03-29

Kovo pradžioje įvairioms šalies institucijoms išsiųstas kolektyvinis Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos, AB „Telia“, Asociacijos LATGA, Asociacijos AGATA ir Asociacijos „AVAKA“ vadovų prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto audiovizualinių kūrinių platinimo, sulaukė Generalinės prokuratūros atsako, kuriame pranešama apie neseniai pradėtus ikiteisminius tyrimus. 

Plačiau

„Knygos per „Penki TV": ar lietuvių vaikų poeziją ištiko mirtis?

2017-03-29

„Knygos per „Penki TV" kovo 28-osios laida skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, tad šįkart visas dėmesys sutelktas į vaikų literatūrą.

Plačiau

Lietuvos leidybos rinka pristatoma Leipcigo knygų mugėje

2017-03-27

Šiemet Lietuvai, tapusiai Leipcigo knygų mugės (kovo 23–26 d.) Garbės viešnia, suteikta išskirtinė galimybė pristatyti Vokietijos leidėjams ir plačiajai visuomenei lietuvišką literatūrą bei šalies leidybos rinkos situaciją. Lietuvos nacionaliniame stende gausu informacinių leidinių, pristatomos lietuviškų knygų kolekcijos, o Lietuvos rašytojai, leidybos ir kultūros specialistai aktyviai kviečiami dalyvauti mugės renginiuose ir diskusijose. 

Plačiau

LLA kreipimasis dėl autorių honorarų "įsodrinimo"

2017-03-22

Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) pritarė Kultūros komiteto parengtam ir pateiktam Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 4, 10 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui. 

Plačiau

Lenkijoje svarstomos naujos lengvatos knygoms, Lietuvos leidėjai tegali apie jas svajoti

2017-03-21

Kaimyninės Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija analizuoja Lenkijos knygų rūmų pateiktą projektą, pagal kurį norima įteisinti, kad knygynuose knygas perkantys lenkai galėtų susigrąžinti dalį sumokėtų sumų. Esą tai paskatintų lenkus daugiau skaityti. Lietuva šiuos metus pasitiko išaugusiais mokesčiais rašytojams, poetams ir vertėjams, o apie mokestines lengvatas tegalime pasvajoti.

Plačiau

Europos leidėjų federacijos (FEP) Generalinėje asamblėjoje ES leidėjų asociacijos minėjo ir FEP penkiasdešimtmetį Briuselyje

2017-03-13

 Europos leidėjų federacija, įkurta 1967 m., pakvietė ES narius bei Europos leidėjų atstovus į kasmetinį sąskrydį ir FEP 50-ties metų jubiliejaus minėjimą. Kovo 6 – 8 d. Briuselyje leidėjų asociacijų atstovai susitiko su ES Parlamento nariais ir politikais, kalbėjo apie leidybai, literatūrai, autorių teisių industrijai svarbiausius iššūkius įgyvendinant vieningos skaitmeninės rinkos Europoje viziją.

Plačiau

1 2 3 4 ... 61 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
+370 670 32287
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai