Archyvas

IPA paskelbė laisvos leidybos manifestą

2017-04-10

Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA) paskelbė naują laisvos leidybos manifestą, kuriame įsipareigoja kaip įmanoma greičiau tarptautiniu mastu  reaguoti į situacijas, kai yra ribojama leidėjų žodžio laisvė, jie yra gąsdinami arba jiems taikomos represijos. 

Plačiau

IPA naujienlaiškis

2017-04-03

Kovo mėnesį Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA) surengė susitikimų ciklą Londono knygų mugėje su autorių teisių, laisvos leidybos ir vykdomuoju komitetais bei su Mokomosios literatūros leidėjų forumu (EPF), kad aptartų ir nustatytų naujus leidybos sektoriaus prioritetus. 

Plačiau

Niujorko viešosios bibliotekos ir EDRLab kooperacija

2017-01-16

Visai neseniai jos nusprendė bendradarbiauti ir sukurti atviro kodo mobiliąją programėlę, remiantis Readium EPUB 3 skaitymo varikliu. Ši kooperacija apima tris aspektus: e-book suteikia kontrolę, prieigą ir patobulinimus mobiliųjų telefonų naudotojų patyrimams. 

Plačiau

IPA išleido gidą, aiškinantį Marakešo sutarties įsipareigojimus leidėjams

2016-12-22

Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA) išleido išsamų gidą, kuris, remiantis Marakešo sutartimi, padės pasaulio leidėjams suprasti savo pareigas pritaikant leidinius silpnaregiams ir kitiems žmonėms, kurie negali skaityti knygų standartine forma.

 

Plačiau

FEP ir EIBF išplatino pranešimą spaudai dėl ES Komisijos pritarimo taikyti sumažintą PVM el.knygoms

2016-12-02

Europos leidėjų federacija (FEP) ir Europos knygų platintojų federacija (EIBF) džiaugiasi dėl ES Komisijos siūlymo taikyti sumažintą PVM tarifą el. leidiniams, o ypač el. knygoms.

Plačiau

Tarptautinės knygų industrijos institucijos ragina Ankarą nedelsiant išlaisvinti Aslı Erdoğan ir Necmiye Albay

2016-11-28

Europos leidėjų federacijos (FEP) Generalinėje asamblėjoje Strasbūre buvo išreikštas didelis susirūpinimas dėl pakartotino turkų novelistės ir žmogaus teisių aktyvistės Aslı Erdoğan bei lingvistės Necmiye Albay arešto lapkričio 23 d. Abi aktyvistės apkaltintos „dalyvavimu teroristinės organizacijos veikloje“. 

Plačiau

IPA naujienos: leidėjai iš viso pasaulio pasmerkė Ankaros piktnaudžiavimą galia uždarant jau 30-tą leidyklą Turkijoje

2016-11-15

Ženevoje įsikūrusi Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA), atstovaudama 64 nacionalines leidėjų asociacijas iš 59 valstybių, pasmerkė vis didėjantį Turkijos vyriausybės piktnaudžiavimą galia ir jau trisdešimtos leidyklos Turkijoje Evrensel Basım Yayın uždarymą.

Plačiau

Paskelbti 2017 m. Astridos Lindgren premijos nominantai

2016-10-28

Frankfurto knygų mugėje Astridos Lindgren premijos teikimo komisijos pirmininkė profesorė Boel Westin paskelbė, kad vienam didžiausių vaikų literatūros apdovanojimų pasaulyje nominuoti 226 kandidatai iš 60 šalių, net 63 kandidatai nominuoti pirmą kartą.

Plačiau

IPA: pasaulio leidėjai ir bibliotekininkai įsipareigojo siekti didesnio informacijos pasiekiamumo

2016-09-30

Leidybos ir bibliotekų institucijos iš viso  pasaulio, IPA ir IFLA įsipareigojo rasti geriausius mechanizmus, kurie padėtų įgyvendinti universalią prieigą prie informacijos ir padėti nacionalinėms bei tarptautinėms institucijoms pasiekti tvaraus vystymosi tikslus raštingumo, švietimo ir skaitymo srityse.

Plačiau

Pasaulio knygų sostine 2018 paskelbti Atėnai

2016-09-21

Atėnai paskelbti 2018 metų Pasaulio knygų sostine. Rekomendacinio komiteto, kurį sudarė tarptautinė leidėjų asociacija (IPA), tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija (IFLA) ir UNESCO, sprendimą pranešė UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova.

Plačiau

1 2 3 4 ... 11 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
+370 670 32287
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai