Archyvas

„Knygos per „Penki TV“: K. Sabaliauskaitės, V. Daujotytės, K. Kasparavičiaus knygos ir vaikų kurtos pasakos

2017-05-12

Gegužės 9-osios „Knygos per „Penki TV“  laidoje: pokalbis su rašytoja Kristina Sabaliauskaite; prof. Viktorijos Daujotytės knyga „Justinas Marcinkevičius. Salomėja Nėris. Alfonsas Nyka-Niliūnas. Mintys, pastabos, fragmentai“; jubiliejinis festivalis „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ bei Kęstučio Kasparavičiaus knygelė „Šuniškos dienos“. 

Plačiau

Kaip gyvena bibliotekos: finansavimas ikikrizinio meto dar nepasiekė

2017-05-08

Pasaulyje populiarėjančios tvarios ir dalijimosi ekonomikų akivaizdoje biblioteka tapo viena iš tokios ekonomikos išraiškų ir grįžta į madą. Kaip vinilas ar analoginė, t. y. „sidabrinė“ fotografija. Apie šiuolaikinę biblioteką VŽ šnekasi su Jolita Steponaitiene, M. Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktore ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininke.

Plačiau

Lietuvė iliustratorė A. Lesauskaitė pasaulyje pristatoma sėkmės pavyzdžiu

2017-04-19

Viename svarbiausių Europos reklamos rinkos renginių, Londone vykusioje konferencijoje „Advertising Week Europe“ ant scenos šiemet matėme ir lietuvę. Iliustratorė Akvilė Lesauskaitė, dirbanti su pasaulinio lygio prekės ženklais, ir sparčiai auginanti savo sekėjų auditoriją socialiniame tinkle „Instagram“, dalinosi savo patirtimi, kaip jai pavyko būti pastebėtai tarp milžiniško konkurentų būrio. 

Plačiau

Jaunos kūrėjos pjesėje – ir autobiografiniai momentai

2017-04-04

 Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos pagal Autorinių teisių ir gretutinių teisių Kūrybinės veiklos programą iš dalies finansuojama stipendija teatro kūrėjai skirta konkrečiam tikslui – pjesės kūrimui. Beveik metus prie šio projekto dirbanti E. Kižaitė teigia, jog nutolti nuo įprasto teatro šurmulio ir atsiduoti rašymui – ne tik įdomi, bet ir sudėtinga užduotis.

Plačiau

Jūratė Čerškutė: Lietuvių prozos 2016-ieji – tendencijos, žvilgsniai, receptėlis

2017-03-31

Kada prasideda lietuvių literatūros nauji metai? Ar tada, kai verčiasi kalendoriai ir spausdinamose knygose bei bibliografiniuose aprašuose vienerius metus pakeičia kiti?

Plačiau

Italų literatūros metai Lietuvoje: įtrūkiai, kuriuos norėtųsi užpildyti

2017-03-28

Viena italų autoriaus knyga Lietuvoje, kitaip negu Italijoje, vis dar beskaitoma, tai – Edmondo de Amicis „Širdis“, LRT KLASIKAI sako Italų kultūros instituto Vilniuje direktorė Paola Cioni. Jos nuomone, tai lemia vertimas, nes knyga parašyta senesne italų kalba, o vertime tokie dalykai panaikinami.

Plačiau

Vilniaus knygų mugė jau pasaulinių bestselerių puslapiuose ir leidybos profesionalų akiratyje

2017-02-21

Apie Lietuvą daugiau nei dešimčia skirtingų užsienio kalbų jau gali perskaityti knygų mylėtojai visame pasaulyje. Dar daugiau, jie gali sužinoti, kad čia vyksta Vilniaus knygų mugė, į kurią susirenka tūkstančiai literatūros mylėtojų, o tarp jų – itin daug jaunimo ir studentijos.

Plačiau

Knygų mugė – ne vien džiaugsmo trimitai

2017-02-20

Kitą savaitgalį, vasario 23–26 d., „Litexpo“ parodų centre rengiama 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė (VKM). Antrą dešimtmetį baigiantis skaičiuoti renginys iš esmės nesikeičia – tai keturios intensyvaus vyksmo dienos, gausi kultūrinė programa ir daugybė lankytojų. 

Plačiau

Parodoje – 115 Lietuvos autorių knygų, išverstų į 33 pasaulio kalbas

2017-02-13

Atliepdamas 2017 metų Vilniaus knygų mugės temą „Lietuviški ženklai pasaulyje“, Lietuvos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, rengia Lietuvos literatūros vertimų parodą „Lietuviškos knygos pasaulyje“.

Plačiau

11 knygų, kurias Barackas Obama rekomenduoja perskaityti kiekvienam

2017-01-25

Kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama garsėjo pomėgiu skaityti, jis visuomet rasdavo laiko knygoms net ir įtemptame grafike. „Business Insider“ pateikia sąrašą knygų, kurias B.Obama įvardino kaip vienas mėgstamiausių ir kurias drąsiai rekomenduotų kitiems. 

Plačiau

1 2 3 4 ... 20 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
+370 670 32287
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai