Archyvas

„Sodros“ įmokų pokyčiai: autoriams siūlo grąžinti lengvatą

2017-01-13

Valdantieji švelnina Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kurie nuo šių metų pradžios padidino „Sodros“ įmokų naštą smulkiam verslui ir savarankiškai dirbantiems asmenims. Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis, Seime registravo įstatymo pataisą, kuri grąžintų autorių pajamas iki pakeitimų buvusi apmokestinimą.

Plačiau

Padidinti mokesčiai „Sodrai“: R.Karbauskis suka ienas atgal, o S.Skvernelis nieko negirdėjo

2017-01-13

Nuo sausio dirbantieji pagal autorines sutartis „Sodrai“ privalo mokėti dvigubai daugiau. Tačiau dėl šių nutylėtų pokyčių visuomenėje kilus pasipriešinimui, valdantieji traukiasi – padidinti mokesčiai gali būti atšaukti. Tokį pasiūlymą registravo Ramūnas Karbauskis.

Plačiau

Rašytojai ir vertėjai su siaubu sutiko žinią apie išaugusius mokesčius: knygų leidybai prognozuojama liūdna ateitis

2017-01-11

Rašytojams, poetams ar vertėjams naujieji metai atnešė blogų žinių. Nuo sausio 1-osios jiems „Sodros“ mokesčiai padidėjo dvigubai, tačiau menininkai skundžiasi, kad socialinių garantijų nuo to nepadaugės. 

Plačiau

Knygų leidybos verslas stingsta – šaldo jį ne tik mokesčiai

2017-01-11

Prasta demografinė situacija, užsienio investicijų stoka, piratavimas ir nepasverti teisės aktai. Visa tai ateityje gali stabdyti ir taip trapų leidybos sektoriaus augimą – teigia įmonių rizikingumą vertinančios bendrovės „Creditreform Lietuva“ analitikai.

Plačiau

Po teismo sprendimo – sudie, Jonukai ir Grytute, o apie Sigutę išvis nėra ko kalbėti

2016-12-09

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nusprendė, kad knygų leidykla yra viešosios informacijos rengėjas ir skleidėjas, todėl knygoms taikomi ir Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatos.

Plačiau

Bibliotekų tuštėjimo metas

2016-12-06

Baigiasi Bibliotekų metai. Apie šį džiugų kultūros įvykį pirmiausia skelbė televizija. Renginių netrūko. Tačiau ar būta daugiau ženklų, kad tampame skaitanti ir mąstanti visuomenė?

Plačiau

Literatūrologės Jūratės Čerškutės įžvalgos apie lietuvių literatūros tendencijas ir kas jas nulemia.

2016-11-21

Imtis rašyti šį tekstą paskatino pastaruoju metu neretai man užduodami klausimai: kodėl lietuvių literatūra nėra tokia įdomi kaip pasaulinė? Kokios dabar literatūroje vyraujančios mados regimos ir Lietuvoje? Ar lietuvių literatūra eina koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis?

Plačiau

Viena Linos Ever diena Frankfurto knygų mugėje

2016-10-31

Nežinau, ar būčiau į ją vykus, jei ne žymus Katalonijos rašytojas Francesc Miralles, kurio romanas „Maži dalykai dideli“ lietuviškai pasirodė šį pavasarį, o jo tęsinys turi išvysti dienos šviesą netrukus. Kai iš jo ėmiau interviu vasarą Barselonoje, jis man pasakė, kad jei rašau ir jei noriu, kad kada nors vokiečiai išleistų mano knygą, turiu būti Frankfurte. Visų pirma tam, kad suprasčiau, kokie yra leidybos mastai Vokietijoje. Ir tam, kad sutikčiau reikalingų žmonių.arba tam, kad apsigalvočiau.

Plačiau

Apklausa: knygų skaitymas – mėgstamiausia lietuvių veikla po darbų

2016-09-21

Skaitymas išlieka pačiu populiariausiu lietuvių laisvalaikio užsiėmimu – net 43 proc. šalies gyventojų laisvu laiku renkasi knygą.

Plačiau

„Tyto alba“ pristatė 11 naujų lietuvių rašytojų kūrinių: nuo klasikų iki debiutantų

2016-09-12

Viena svarbiausių šalies leidyklų „Tyto alba“ ketvirtadienį vykusios spaudos konferencijos metu kvietė susipažinti su lietuvių literatūros naujienomis – renginyje dalyvavo net 11-a autorių, kurių knygos ką tik pasirodė ar jau netrukus pasieks knygynų lentynas. 

Plačiau

1 2 3 4 ... 18 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
+370 670 32287
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai