Archyvas

Lina Ever: Maži svarbūs Jodi Picoult dalykai

2017-11-17

Jodi Picoult yra viena žymiausių ir daugiausiai knygų parduodančių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų, kurios pristatinėti nei Lietuvos, nei kitų šalių skaitytojams nebereikia. Jos romanai priskiriami populiariajai literatūrai, tačiau nagrinėja visa nepopuliarias temas.

 

Plačiau

Lina Ever: Kai mūsiškė nebe su mumis

2017-11-03

 Tramdau save. Iš paskutiniųjų tramdau. Tada neparašiau, o dabar jau per vėlu kalbėti. Dabar gailiuosi, kad tada prieš dvejus metus taip ir neparašiau, ką galvoju apie Rūtos Vanagaitės „Mūsiškius“.

Plačiau

Lina Ever: Knygos apie muziką ir kalnus, apie triukšmą ir vienatvę

2017-09-20

Plačiau

Siurrealizmas George Orwell romano „Gyvulių ūkis“ iliustracijose

2017-08-21

Rašytojas George Orwell nemėgo komentuoti savo kūrybos, sakydamas, jog „jei kūrinys nekalba pats už save, vadinasi, jis – nenusisekęs“. Tačiau verta pastebėti, jog G. Orwell knyga „Gyvulių ūkis“ labai drąsiai kalba pati už save – ryškiai groteskiški knygoje aprašomų gyvulių ir žmonių portretai bei įsimintinų propagandinių šūkių kolekcija.

Plačiau

R. Kazlas: jeigu negyvensi su poezija, teks gyventi su buhalterija

2017-08-21

„Mūsų „Pakeleivių“ kolektyvas – gausus ir triukšmingas. Tai, ką mes grojame, nuo bardų muzikos šiek tiek nutolę. Tačiau turime akustinių, kamerinių kūrinių, kuriuos ir pateiksime festivalio „Purpurinis vakaras“ klausytojams“, – sako aktorius, atlikėjas Rolandas Kazlas. Aktorius žada, kad šį ketvirtadienį prasidedančiame nacionaliniame bardų festivalyje būtinai nuskambės naujų dainų.

Plačiau

Kristina Savickytė - Damanskienė: „Knyga turi turėti istoriją“

2017-08-10

Leidykla „Nieko rimto“ kalbina aktorę, laidų vedėją ir trijų vaikų mamą Kristiną Savickytę-Damanskienę ir diskutuoja apie vaikų skaitymą, įdomias knygas ir tai, kas svarbu renkantis knygą. 

Plačiau

2016 m. Goncourt’ų premijos laureatė Leila Slimani: „Literatūra turi atsiriboti nuo bet kokio socialinio ar politinio vertinimo“

2017-08-08

Leïla Slimani gimė 1981 m. marokiečio ir kilusios iš Alžyro prancūzės šeimoje, baigė Politikos institutą Paryžiuje, dirbo žurnaliste laikraštyje „Jaunoji Afrika“, o galiausiai atsidėjo rašymui. Jau žinomai romanistei, prieš dvejus metus išleidusiai knygą „Žmogėdros sode“, neseniai buvo įteikta Goncourt’ų premija už „Lopšinę“ – bauginantį, bet kartu ir poetišką romaną. 

Plačiau

Rašytoja Daina Opolskaitė: „Literatūra turi parodyti tikrą gyvenimą, o ne perkurti jį“

2017-08-07

Daina Opolskaitė – žinoma knygų paaugliams autorė, jos kūriniai „Ir vienąkart, Riči“, „Eksperimentas gyventi“ pastebėti ne tik skaitytojų, bet ir įvertinti literatūros kritikų. Kokių knygų reikia paaugliams, iš kur gimsta jos knygų siužetai, kokia yra literatūros misija – apie tai rašytoja kalbėjo šiame interviu.

Plačiau

Lina Ever: Apie žmones ir bites

2017-08-05

Maja Lunde romaną „Bičių istorija“ norėjau perskaityti nuo pat jo pasirodymo Vokietijos knygynuose šį pavasarį. Neįtikėtina, kad iki tol niekam nežinoma norvegų autorė taip staiga šautų į skaitomiausių knygų viršų ir karaliautų ten ne kelias savaites, bet kelis mėnesius. Naujausiame „Der Spiegel“ bestselerių sąraše šis romanas ir toliau išlieka pirmoje vietoje.

Plačiau

Andrius Mamontovas: žmonės, kurie neskaito knygų, nežino, kad jiems tai patiktų

2017-07-31

Žmonės, ignoruojantys knygas, nežino, kad jiems pats skaitymas patiktų, tačiau jie susiduria su viena problema – nesulaukia tinkamų knygų, kurias gali rekomenduoti aplinkiniai. 

Plačiau

1 2 3 4 ... 21 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai