Archyvas

Viena Linos Ever diena Frankfurto knygų mugėje

2016-10-31

Nežinau, ar būčiau į ją vykus, jei ne žymus Katalonijos rašytojas Francesc Miralles, kurio romanas „Maži dalykai dideli“ lietuviškai pasirodė šį pavasarį, o jo tęsinys turi išvysti dienos šviesą netrukus. Kai iš jo ėmiau interviu vasarą Barselonoje, jis man pasakė, kad jei rašau ir jei noriu, kad kada nors vokiečiai išleistų mano knygą, turiu būti Frankfurte. Visų pirma tam, kad suprasčiau, kokie yra leidybos mastai Vokietijoje. Ir tam, kad sutikčiau reikalingų žmonių.arba tam, kad apsigalvočiau.

Plačiau

Apklausa: knygų skaitymas – mėgstamiausia lietuvių veikla po darbų

2016-09-21

Skaitymas išlieka pačiu populiariausiu lietuvių laisvalaikio užsiėmimu – net 43 proc. šalies gyventojų laisvu laiku renkasi knygą.

Plačiau

„Tyto alba“ pristatė 11 naujų lietuvių rašytojų kūrinių: nuo klasikų iki debiutantų

2016-09-12

Viena svarbiausių šalies leidyklų „Tyto alba“ ketvirtadienį vykusios spaudos konferencijos metu kvietė susipažinti su lietuvių literatūros naujienomis – renginyje dalyvavo net 11-a autorių, kurių knygos ką tik pasirodė ar jau netrukus pasieks knygynų lentynas. 

Plačiau

Populiariausios knygos, 2015 m. skaitytos šalies bibliotekose

2016-07-21

Iš autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2015 metų ataskaitos matyti, kad 2015 m. iš lietuvių autorių daugiausia skaitytos vaikų ir paauglių rašytojo Vytauto Račicko knygos. Iš mokslinės literatūros autorių populiariausia Viktorija Daujotytė. 2015 m. daugiausia skaitytojams išduotas lietuviškos grožinės literatūros kūrinys – Roko Flick knyga „Ema, pastoriaus dukra“.

Plačiau

Tarp garsiausių pasaulio iliustratorių – lietuvių menininkas

2016-07-12

Pirmą kartą Lietuvoje į kultinio reklamos žurnalo „Lürzer's Archive“ to paties pavadinimo geriausių pasaulio iliustratorių albumą pateko lietuvių menininkas – Martynas Pavilonis.

Plačiau

„Gėdos žemėlapis“ parodė, kur baigiasi interneto piratų drąsa

2016-07-08

Su kuo lietuviams gėda kalbėtis apie nelegalius įrašus? Kada pokalbis apie paskutinę serialo „Sostų žaidimai“ („Game of Thrones“) sezono seriją tampa tabu? O kas geriausiai išklauso interneto piratų pomėgius ir paslaptis? Atsakymus į šiuos klausimus išsiaiškino antipiratinės akcijos „Nebevokime“ organizatoriai. Jie sudarė „gėdos žemėlapį“, kuriame save gali rasti kiekvienas, nors kartą gyvenime įsitraukęs į interneto piratų tinklą. 

Plačiau

Su besigailinčiu knygų piratu leidėjai sudarė taikos sutartį

2016-06-23

Pirmajame Lietuvoje leidėjų inicijuotame teisiniame ginče dėl piratavimo ir 250.000 Eur žalos sudaryta taikos sutartis. Tiesa, tik su vienu iš 5 atsakovų.

Plačiau

LATGA kreipėsi į teismą dėl „Linkomanijos“

2016-06-23

Autorių teisių sociacija LATGA Vilniaus miesto apylinkės teismui įteikė ieškinį, kuriuo prašo įpareigoti interneto paslaugų teikėjus panaikinti prieigą prie tinklapio „Linkomanija.net“.

Plačiau

E. knygynų rinkoje – naujas dalyvis

2015-07-10

Internete knygynams tenka žaisti centų dydžio kainų skirtumais, pirkėjų skaičius neauga. Vis dėlto šiemet mažmeninės prekybos knygomis tinklalapį atidarė iki šiol didmeninę knygų prekybą vykdanti UAB SHI.

Plačiau

Intelektinės nuosavybės piratai žinomi, bet nebaudžiami

2015-02-10

Net 40% lietuvių intelektinę nuosavybę naudoja tik legaliai ir vos 3% muzikos, filmų, elektroninių knygų ir kitų intelektinės veiklos produktų parsisiunčia iš interneto tik nelegaliais būdais. Taip teigiama 2014 m. gruodį „Sprinter tyrimų" atliktame reprezentatyviame tyrime, kurį užsakė Kultūros ministerija.

Plačiau

1 2 3 4 ... 18 Kitas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 6 707 6093
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai