Naujienos

LLA dalyvauja Rygos knygų mugėje

2018-10-19

Spalio 19-21 dienomis Rygos kongresų rūmuose vyksta Rygos knygų mugė, o jos išvakarėse Latvijos leidėjus, mokytojus ir bibliotekininkus mūsų kolegos iš Latvijos leidėjų asociacijos bei ALDUS projekto pakvietė dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Kaip knyga susitinka su skaitytoju“, kurioje pranešimą apie Lietuvos literatūros renginius skaitė ir Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

 

Plačiau

LLA dalyvaus 70-ojoje Frankfurto knygų mugėje

2018-10-08

Spalio 10 d. (antradienį) knygų leidėjai ir leidybos specialistai rinksis į jubiliejinę – 70-ąją – tarptautinę Frankfurto knygų mugę. Vienas reikšmingiausių metų renginių, skirtų leidybos sektoriui, šiemet pasitinka šūkiu „Idėjos, kurios išjudina pasaulį“. Garbės viešnia šįkart knygų mugėje skelbiama Gruzija. 

 
 
 

Plačiau

Lietuvių kalba keliauja į internetą ir skaitmeninę erdvę

2018-09-28

Ar yra šiandien žmonių, kurie įsivaizduoja savo gyvenimą be interneto? Elektroninės paslaugos, virtualus bendravimas ar informacijos paieška bei dalijimasis tapo tokia pat kasdieninio gyvenimo dalimi kaip gebėjimas skaityti ar rašyti.

 

Plačiau

Katkų literatūros draugija skelbia antrojo sezono atidarymą

2018-09-26

Po pirmojo Katkų literatūros draugijos sezono, kuriame su rašytojais, kritikais bei politikais skaitytos knygos ir diskutuota, Draugija skelbia antrojo sezono atidarymą.

 

Plačiau

Šv. Jeronimo premijos šiemet paskirtos Virgilijui Čepliejui ir Izabelai Korybut-Daszkiewicz

2018-09-25

Šių metų Šv. Jeronimo premijų laureatai – vertėjas iš anglų kalbos Virgilijus Čepliejus  ir lietuvių literatūros vertėja į lenkų kalbą lzabela Korybut-Daszkiewicz. Šv. Jeronimo premijos tradiciškai teikiamos minint Tarptautinę vertėjų – Šv. Jeronimo – dieną. Virgilijui Čepliejui premija skirta už meistriškus tiek klasikos, tiek šiuolaikinės literatūros vertimus, už gebėjimą perteikti kūrinių daugiabalsiškumą.

Plačiau

Regėjimo ar skaitymo negalią turintiems žmonėms – daugiau prieinamų kūrinių

2018-09-20

Aklieji, taip pat regos sutrikimų ar kitą teksto skaitymo negalią turintys asmenys nemokamai galės pasiekti daugiau jiems prieinamų formatų kūrinių ir objektų: knygų, žurnalų, laikraščių, periodinių leidinių, spaudinių, kitų tekstų, taip pat natų, įskaitant garso formato medžiagą. Tai numato Kultūros ministerijos parengtas Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisų projektas.

 

Plačiau

Lietuvos nacionaliniame muziejuje – retų ir senųjų knygų paroda

2018-09-13

Lietuvos nacionalinio muziejaus lankytojai daugiau nei mėnesį galės susipažinti su itin retomis, taip pat senomis lietuvių raštijai ir istorijai reikšmingomis knygomis, apimančiomis XV a. pabaigą - XX a. pradžią. Iki spalio 21 dienos vyksiančioje parodoje pristatomi žymių Lietuvos autorių veikalai, parengti ir išspausdinti Lietuvos ar kituose Europos miestuose, pranešė muziejus. Taip pat eksponuojami užsienio autorių veikalai, kuriuose yra istorinių duomenų apie Lietuvą.

 

Plačiau

EUPL konkursas: balsuokite už savo mėgstamiausią pasakojimą

2018-08-29

Europos Sąjungos literatūros premija švenčia dešimtmetį. Ta proga organizuojamas susitikimų su premijos laimėtojais turas, o taip pat – trumposios prozos konkursas, kuriam savo specialiai sukurtus tekstus galėjo siųsti visi ES literatūros premijos laureatai. 

Plačiau

APKLAUSA: mažėja savo malonumui skaitančių paauglių

2018-08-27

Naujausi amerikiečių tyrimai rodo, kad trečdalis paauglių nebeskaito knygų savo malonumui. Pasak mokslininkų, šį užsiėmimą keičia naršymas socialiniuose tinkluose. 

Plačiau

Kvietimas dalyvauti programoje „ARTIST-IN-RESIDENCE“ Austrijoje 2019 m.

2018-08-23

Austrijos ambasada kviečia vizualaus meno atstovus, rašytojus, literatūros kūrinių vertėjus, kompozitorius ir kultūrinės edukacijos specialistus dalyvauti programoje ,,Artist-In-Residence“ Austrijoje 2019. Šiai programai Austrijos Federalinio kanclerio tarnyba ir organizacija ,,KulturKontakt Austria“ numačiusi skirti net 50 stipendijų.

 

Plačiau

1 2 3 4 ... 12 Kitas
Archyvas

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai