Straipsniai

Skaitytojai, migruokite ne tinkle!

2018-07-12

Šį spalį bus treji metai, kai įkūriau nepriklausomą knygyną „Juodas šuo“. Iš to, kas žmonėms nebereikalinga ir išmetama, atrenku vertingiausias knygas ir migruodamas po Lietuvą surandu joms naujus šeimininkus. Knygų paieška sudarė sąlygas nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, ten domėjausi lietuvių išeivijos leidiniais – noriu, kad apie šią mūsų istorijai svarbią leidybą sužinotų kuo daugiau žmonių. Šiuo metu tai pagrindinė „Šuns“ misija.

Plačiau

Tarp labiausiai lietuvių vagiamų knygų – V. Adamkaus, B. Sruogos ir A. Jagelavičiūtės kūriniai

2018-06-04

Elektroninių knygų populiarumas vis auga – prognozuojama, jog šiemet jos sudarys apie ketvirtį visų pasaulyje parduodamų knygų. Smagu – saugome medžius, o ir planšetė su keliais šimtais kūrinių nevargina savo svoriu. Visgi, užsukę į knygyną, visuomet susimokame už naują, ar netgi seną knygą, o internete ieškome nemokamų grobių. Dažnai – nelegalių. Juk kam mokėti, jeigu galima nemokėti?

Plačiau

Saulius Vasiliauskas. Lietuvos leidėjai tarptautinėje Londono knygų mugėje

2018-05-02

Londono parodų centre „Olympia“ balandžio 10–12 d. vyko tarptautinė knygų mugė, kurioje Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – tapo šių metų programos „Market Focus“ viešniomis. Mugėje dalyvavo Kristina Sabaliauskaitė, Alvydas Šlepikas, Undinė Radzevičiūtė ir Tomas Venclova, vykstančiuose renginiuose eiles skaitė Marius Burokas, Giedrė Kazlauskaitė ir Aušra Kaziliūnaitė, susitikimą su gerbėjais surengė Jonas Mekas. Rengiantis mugei, į anglų kalbą išversta 19 lietuvių autorių knygų. Vis dėlto ši mugė pirmiausia orientuota į leidybos specialistus, todėl apie lūkesčius, rinką ir mažos šalies leidybines perspektyvas joje nutariau pasikalbėti su keliais Lietuvos leidėjais ir leidybos ekspertais.

Plačiau

„Pirmosios knygos“ konkursas: kūrybai įtaką daro visi – net ir tie, kurie jau seniai nebepatinka

2018-04-09

 Kiekvienas pavasaris kažkam tampa pirmosios knygos pavasariu. Šiemetinėmis „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį tradiciškai skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojomis tapo poetė Greta Ambrazaitė ir prozininkė Monika Baltrušaitytė. Konkursui buvo pateikti 31 prozos ir 27 poezijos rankraščiai, kuriuos komisija vertino anonimiškai.

Plačiau

Kristina Sabaliauskaitė: „Mes pasauliui turime daug ką pasakyti“

2018-04-09

„Mums, visiems dalyvaujantiems autoriams, reikės prisiminti, jog per tas neilgas savo renginių valandėles reikės ištransliuoti ne tiek savo kūrybinį ego, o daugiau Lietuvos kultūros ir literatūros DNR“, – prieš artėjančią Londono knygų mugę sako Kristina Sabaliauskaitė, kuri šiame renginyje taps Dienos autore. Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis dalyvaus „Market Focus“ programoje, ir šiame interviu rašytoja kalba apie lietuvių autorių kūrinių leidybą užsienyje, vertimų svarbą, tai, koks „Silva rerum“ kelias į angliškai kalbančių šalių rinką.

Plačiau

„Vilniaus knygų mugės“ organizatorių apdovanojimas – gausiausiai ir išsamiausiai apie mugę rašiusiems žurnalistams

2018-04-03

„Vilniaus knygų mugės“ organizatoriai jau antrą kartą apdovanojo dažniausiai ir išsamiausiai apie mugę, jos dalyvius, renginius bei svečius rašiusius žurnalistus. Šiemet dėmesio susilaukė naujienų agentūros ELTA žurnalistė Ieva Urbonaitė-Vainienė, 15min.lt redakcija bei apie knygas rašančios socialinių tinklų paskyros „Gerų knygų naujienos“ kūrėjas Deividas Preišegalavičius.

Plačiau

Knygyno klientus konsultuos robotas

2018-02-27

Robotai nebėra tik ateities inovacijos – tokie darbuotojai jau dirba įvairiuose Lietuvos paslaugų centruose, tačiau nuo šiol bus sutinkami ir knygynuose. Viso pasaulio dėmesį prikaustęs robotas humanoidas Peperis atkeliavo į Lietuvą ir įsidarbins viename didžiausių Baltijos šalių knygynų „Pegasas“, teigiama pranešime spaudai.

Plačiau

Kultūros ministrė: Vilniaus knygų mugė – vienas reikšmingiausių kultūrinių įvykių

2018-02-23

„Per devyniolika metų Vilniaus knygų mugė tapo kultūros metų įvykiu. Šie metai Lietuvai ypatingi – šimtas metų atkurtai Lietuvai leidžia ne tik įvertinti, koks buvo praėjęs šimtmetis, tačiau ir apmąstyti, koks bus ateinantis. Neabejotina, jog literatūra, kalba ir kultūra privalo išlikti pamatu ir artimiausiam šimtmečiu. Tai leidžia užtikrinti tautos tęstinumą ir atrasti savo unikalumą pasaulyje“, – kalbėjo kultūros ministrė.

Plačiau

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Vilniaus knygų mugė į pasaulį atveria daugybę langų“

2018-02-21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad yra skaitantis žmogus, o jai artimiausios – susitikimus su reikšmingais žmonėmis dovanojančios biografinės knygos. Šiemet su šūkiu „Skaitau Lietuvą - skaitau pasaulį“ lankytojus pasitinkanti ir į daugiau nei 560 renginių kviečianti mugė, pasak Vilniaus knygų mugės globėjos, yra gyvas įrodymas, kad esame skaitanti, knygą gerbianti ir mylinti tauta.

Plačiau

Dvi dienos iki Knygų mugės: rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir nieko nepraleisti

2018-02-20

Vasario 22 d., ketvirtadienį, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėsianti 19-oji Vilniaus knygų mugė šiemet kviečia ne tik skaityti Lietuvą ir pasaulį, bet ir nepraleisti daugiau nei 560 renginių, susitikimų, dirbtuvių, parodų ir net kino seansų. Jei vis dar neradote laiko atsiversti mugės programos ir išsirinkti to, kas įdomiausia, visada gelbsti rekomendacijos.

Plačiau

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai