Naujienos iš užsienio

Tūkstančiai Londono metro keleivių skaitys Antano Šimkaus poeziją

2018-02-21

Žinia apie atkurtos Lietuvos 100-metį Jungtinėje Karalystėje pasklido labai plačiai. Londono metro traukiniuose, kuriais kasdien naudojasi beveik 5 milijonai žmonių, pasirodė lietuvių poeto Antano Šimkaus eilėraštis „Pasimatymas sekmadienį“ („A Date on Sunday“), kurį Londono viešąjį transportą administruojanti įstaiga „Transport for London“ įtraukė į projektą „Poems on The Underground“.

Plačiau

Bolonijoje aptartos naujausios vaikų knygų leidybos tendencijos

2017-11-22

Šių metų rugsėjį Bolonijoje (Italija) vyko tarptautinė konferencija, kurią drauge suorganizavo Italijos leidėjų asociacija, Bolonijos vaikų knygų mugė ir tarptautinis knygų mugių bendradarbiavimo projektas „ALDUS“ pagal Europos leidėjų federacijos (FEP) vasaros susitikimo programą.

Plačiau

FEP išplatino deklaraciją apie autorių teises ir PVM lengvatą e-knygoms

2017-10-18

Spalio 10 d., leidėjams iš viso pasaulio plūstant į Frankfurtą, Europos leidėjų federacijos (FEP) prezidentas Henrique Mota organizacijos narių vardu kreipėsi į Kultūros ministrus, tarp jų ir LR Kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, sveikindamas sulaukus jau 69-osios Frankfurto knygų mugės – vieno svarbiausių leidybos sektoriaus renginių. 

Plačiau

IPA Prix Voltaire 2017 apdovanojimas skirtas Turkijos leidėjams

2017-08-03

Leidėjas Turhan Günay (Turkija) ir leidykla Evrensel (Turkija) tapo Tarptautinės leidėjų asociacijos (IPA) steigiamo IPA Prix Voltaire prizo už drąsą ir laisvos knygų leidybos puoselėjimą nugalėtojais. Tai yra pirmas kartas per 11 prizo gyvavimo metų, kuomet nugalėtų du, o ne vienas, nominantai.

Plačiau

IPA palaiko svarbų teismo nutarimą prieš „Sci-Hub“ ir kitas nelegalias akademinių straipsnių paieškos sistemas

2017-06-27

Tarptautinė leidėjų asociacija (IPA) palankiai vertina Niujorko pietų apygardos teismo (JAV) sprendimą dėl svetainių, kuriose neteisėtai pateikiami milijonai autorių teisių saugomų mokslinių darbų ir knygų. 

Plačiau

Itališka literatūra užsienyje (ir užsienio literatūra Italijoje) 2016

2016-12-15

Šiame straipsnyje rasite visa reikiamą informaciją apie leidybos sektoriaus specialistus, kuriuos turi žinoti tiek italai, tiek italų rinka besidomintys užsienio specialistai, kuriems rūpi import/eksporto klausimas, autorių teisės ir naudingi ryšiai.

Plačiau

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai