2013

Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija patvirtino 2013 m. pilietinių ir patriotinių knygų konkurso ir Patriotų premijų skyrimo komisiją:

Pirmininkas - Antanas Gailius (literatūros ekspertas)

Nariai:

  1. Danguolė Bičkauskienė (Pilietinės gynybos centro prie KAM direktorė)
  2. Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė (LLA vykdomoji direktorė)
  3. Džiuljeta Maskuliūnienė (vaikų literatūros ekspertė)
  4. Giedrė Statkevičiūtė (KAM Gynybos politikos ir planavimo departamento direktorė)
  5. Loreta Žvironaitė-Ūdrienė (vaikų literatūros ekspertė)
  6. Saulius Vasiliauskas (literatūros ekspertas)  

Patriotų premijų konkursui buvo pateikta 41 knyga, iš jų - 12 vaikiškų knygelių. Plačiau apie Patriotų premijų konkursui pateiktas knygas:

Vaikų knygos kategorijoje Patriotų premiją laimėjo Vilės Vėl knyga „Kaip mes išgarsėjome“ (leidykla „Metodika“). Antroji premija už patriotinę beletristinę knygą buvo skirta Alvydo Šlepiko knygai „Mano vardas – Marytė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Trečiąją premiją laimėjo Dangiras Mačiulis, Rimvydas Petrauskas ir Darius Staliūnas už patriotinę mokslinę knygą „Kas laimėjo Žalgirio mūšį? Istorinio paveldo dalybos Vidurio ir Rytų Europoje“ (leidykla „Mintis“).

Vasario 21 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo apdovanoti Patriotų premijų laimėtojai. Apdovanojimus laureatams įteikė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas.

Patriotų premija rengiama jau trečią kartą. Pirmąkart ji buvo paskirta 2011 metais. Patriotų premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui kviečiama pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, išleistas per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse. Patriotų premiją organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos leidėjų asociacija.

Papildomą informaciją teikia Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė (Lietuvos leidėjų asociacija), tel. 8 670 76 093.

Lietuvos leidėjų asociacija

Vokiečių g. 18A, LT 01130, Vilnius
Tel.: +370 675 75692
El. paštas: info@lla.lt
www.lla.lt

LLA Nariai